Kodex pro jachtaře

KODEX PRO JACHTAŘE

KDYŽ ZEMŘOU NAŠE OCEÁNY, ZEMŘEME I MY

S radostí podporujeme organizace Sea Shepherd.
Její česká pobočka připravila kodex - pokud ho naši jachtaři budou dodržovat, oceníme to nejen my, ale především všichni tvorové v moři.

KODEX PRO JACHTAŘE

1. Používat biologicky degradovatelné čistící prostředky a hygienické potřeby především po dobu plavby.

Naše doporučení: značka Dr. Bronner’s, která je dlouholetým podporovatelem Sea Shepherd. Díky štědrému daru Dr. Bronner’s jsme mohli zakoupit loď, která teď nese jméno zakladatele společnosti - Emanuel Bronner. MV Emanuel Bronner hlídkuje ve vodách Baltského moře s cílem zajistit ochranu kriticky ohrožené baltské populace sviňuchy obecné.

2. Sbírejte odpad, který během plavby najdete. Tuny odpadu ročně končí v našich oceánech a dusí život nejen v nich, ale i na souši. Každý druhý nádech nás, suchozemských tvorů, pochází z oceánů a vděčíme za to organizmům a živočichům, kteří v nich žijí. Když zemřou oceány, zemřeme i my – řekl zakladatel Sea Shepherd, Paul Watson. Každý plast a jiný odpad, který donesete na břeh a zrecyklujete, přispěje k záchraně nás a našich oceánů. Nezapomeňte váš „úlovek“ vyfotit a poslat do zprávy na FB Sea Shepherd Czech Republic a my vaši fotografii rádi zveřejníme.

Naše doporučení: Zorganizujte „Ocean Clean Up“ a kontaktujte nás na Facebooku anebo na info@seashepherd.cz – poradíme vám, jestli je ve vašem okolí nějaká z poboček Sea Shepherd, která by se vaší akcie mohla zúčastnit.

3. Živočišný průmysl zabíjí naše oceány! Odpadní látky z farem a živočišných velkochovů denně končí v našich oceánech a s podporou další lidské činnosti vytvářejí v mořích tzv. Mrtvé zóny, kde nedokáže existovat žádný život.

Naše doporučení: Pokuste se omezit konzumaci masa a ostatních živočišných produktů na minimum, nejlepší je vynechat je úplně. Ne bezdůvodně jsou všechny lodě Sea Shepherd striktně veganské!

VÍCE NA WWW.SEASHEPHERD.COM