Informace o závodu

23. ročník legendární Májové regaty MORIS design proběhne v termínu 29. 4. až 6. 5. 2023.

Čeká Vás čtyřdenní navigační závod včetně oblíbené noční etapy. Po sobotním převzetí lodí bude závod zahájen 30. 4.  úvodním večerním setkáním a 1. 5. odstartuje z chorvatského Pirovacu.

Letos jsme zajistili dvě ONE design flotily lodí přímo na jednom místě, v marině Pirovac.
Máme připraveno 11 lodí Elan E4 a 3 lodě Bavaria Cruiser 41S. Všechny budou vybaveny genakry.  Na každé lodi je místo pro maximálně 8 členů posádky.

Vyhlašujeme tedy dvě třídy ONE design, ORC třídu a také FUN třídu.
Na vítěze čekají hodnotné ceny a především skvělý pocit z vítězství!

Termín závodu: 29. 4. – 6. 5. 2023 (sailing week 30.4. – 4. 5. 2023)
Zahájení a zakončení: Marina Pirovac, Chorvatsko

Místo startu a cíle: Chorvatsko, okolí Murteru

PŘIHLÁŠENÍ

Co nejdřív vyplňte přihlášku a zarezervujte si loď v jedné z ONE design tříd. Smlouvy budete mít přímo s pořadatelem. Kauci za loď budete skládat charterové společnosti.

ONE DESIGN ELAN 4

TŘÍDA OBSAZENA

Základní startovné: 3810 EUR

Cena zahrnuje

týdenní pronájem lodi vč. povolení účasti v závodu, startovné pro celou posádku, welcome drink, závěrečnou večeři, SeeSea tracking, transit log, genakr, kotvení v Pirovaci

Cena nezahrnuje

turistickou daň, poplatky za kotvení v průběhu závodu, kauci za loď, jakékoliv pojištění

K dispozici je 11 identických lodí Elan 4 z mariny Pirovac, kde se koná zahájení i vyhlášení regaty. Jiné lodě Elan 4 (z jiných charterovek) zařazujeme do třídy ORC s nutností předložení certifikátu 2023. Lodě jsou vybaveny genakry (spinakry nebudou k dispozici). Na přelomu března a dubna 2023 proběhne v Praze losování lodí, ke kterému budou všichni účastníci přizváni. Stačí jen vyplnit přihlášku. Budete kontaktováni organizačním týmem.

ONE DESIGN BAVARIA CRUISER 41S

Základní startovné

4150 EUR

Cena zahrnuje

týdenní pronájem lodi vč. povolení účasti v závodu, startovné pro celou posádku, welcome drink, závěrečnou večeři, SeeSea tracking, transit log, genakr, kotvení v Pirovaci

Cena nezahrnuje

turistickou daň, poplatky za kotvení v průběhu závodu, kauci za loď, jakékoliv pojištění

K dispozici je 10 identických lodí Bavaria Cruiser 41S z mariny Pirovac, kde se koná zahájení i vyhlášení regaty. Jiné lodě Bavaria Cruiser 41S (z jiných charterovek) zařazujeme do třídy ORC s nutností předložení certifikátu 2023. Lodě jsou vybaveny genakry (spinakry nebudou k dispozici). Na přelomu března a dubna 2023 proběhne v Praze losování lodí, ke kterému budou všichni účastníci přizváni. Stačí jen vyplnit přihlášku. Budete kontaktováni organizačním týmem.

Chcete jet s vlastní lodí?

Pak také co nejdřív vyplňte přihlášku. Typ lodě a třídu můžete doplnit později. Startovné budete platit v 1. čtvrtletí roku 2023.

ORC OPEN CLASS lodě s délkou 35 - 50"

Startovné

1690 EUR

Při přihlášení do 29.10. 2022 startovné 3965 EUR (genakr zdarma)

Cena zahrnuje

startovné pro celou posádku, welcome drink, závěrečnou večeři, SeeSea tracking

Cena nezahrnuje

pronájem lodi ani jakékoli poplatky spojené s pronájmem lodi, poplatky za kotvení, pojištění

Fakturace startovného proběhne v prvním čtvrtletí 2023. ORC open class se můžete zúčastnit s libovolnou lodí, ale výhradně s platným ORC certifikátem 2023. Vyplňte přihlášku.

FUN TŘÍDA

přijeď s čím chceš a užij si závod nezávod, načerpej zkušenosti a energii do dalších regat

Startovné

1290 EUR

Cena zahrnuje

startovné pro celou posádku, welcome drink, závěrečnou večeřig

Cena nezahrnuje

pronájem lodi ani jakékoli poplatky spojené s pronájmem lodi, poplatky za kotvení, pojištění

Fakturace startovného proběhne v prvním čtvrtletí 2023. Fun třída je určena pro všechny jachtaře, kteří si chtějí regatu vyzkoušet nanečisto nebo s námi chtějí strávit týden na moři bez závodních ambicí. Lodě ve Fun třídě nemusí mít ORC certifikát, bude jim odečítán pouze čas a pořadí v rámci třídy, a nebudou zahrnuty do celkových výsledků s přepočtem ORC. V závodě budou povoleny genakry. Trasa závodu může být pro Fun třídu po zvážení pořadatelem zkrácena. Vyplňte přihlášku.

JEDNOTLIVCI

Pokud hledáte místo v posádce nebo místo v posádce nabízíte, přihlaste se prosím do facebookové skupiny, která je určena právě k doplnění posádek: Místo v posádce - Májová regata

Pokud nemáte facebook, pošlete e-mail s kontaktem na sebe na adresu majovaregata@groups.facebook.com a vaše zpráva se ve skupině zobrazí jako příspěvek. Posádku z jednotlivců skládá také Organizační tým. Můžete se proto ozvat rovnou i na email majova.regata@moris.cz

Těšíme se na viděnou!

Za MORIS design Yacht Club Radomír Klofáč, Pavlína a Vašek Strakovi